Ahoj,jmenuji se Vojta,je mi 25 let a jsem autor těchto stránek,snad se vám budou líbit .... :-)
Můj e-mail je: vojtisek06@seznam.cz
chess2.jpg

MISTR SVĚTA : MAGNUS CARLSEN

STRÁNKA AKTUALIZOVÁNA : 26.05.2016 v 16:00Šachy nebo šach (z perského šáh, panovník) jsou klasická desková hra pro dva hráče, v soutěžní podobě zároveň považovaná za odvětví sportu. Představuje střetnutí dvou nepřátelských armád. Komu se podaří zneškodnit nepřátelského krále (dát mu mat), vítězí.
Vznikla v 15. století v jižní Evropě úpravou perské hry šatrandž, následníka staré indické hry čaturanga. Šachy se hrají na šachovnici, čtvercové desce rozdělené na 8×8 polí střídavě černých a bílých. Každý hráč má na počátku hry celkem šestnáct kamenů šesti druhů: krále, dámu, po dvou věžích, střelcích a jezdcích a osm pěšců. Hráči, označovaní jako „bílý“ a „černý“ podle barvy kamenů, kterými hrají, střídavě provádějí tahy, tedy přesuny kamenů po šachovnici. Cílem hry je mat, takové napadení soupeřova krále, které nelze odvrátit. Šachy neobsahují prvek náhody, partii rozhodují schopnosti a znalosti hráčů.
Důležitou složkou šachu je šachová teorie, která má dnes charakter vědy. Kompoziční šach rozvíjí umělecký aspekt šachů. Výuka a hraní šachů se doporučuje jako způsob, jak zlepšit kvalitu myšlení a rozvinout příznivé charakterové vlastnosti. Šachy jsou jednou z nejpopulárnějších her světa, kterou hrají miliony lidí jak neformálně pro zábavu, tak i v soutěžní, sportovní podobě. Šachové zápasy a turnaje se organizují od počátků této hry a šachový sportovní život se výrazně rozvíjí od poslední čtvrtiny 19. století. První oficiální mistr světa v šachu, Wilhelm Steinitz, svůj titul vybojoval v roce 1886; jeho dnešním následovníkem je indický šachový velmistr Viswanathan Anand,který drží titul MS v šachu od roku 2007.V roce 2013 v listopadu se s Anandem o titul MS v šachu utká 22letý Nor Magnus Carlsen,který je favoritem. Nejlepší současný český šachista je David Navara, šachistka Tereza Olšarová.

! Tato stránka slouží k učení šachu pro začátečníky a amatéry !

Kdo by si se mnou chtěl zahrát, nebo kdo by potřeboval s něčím poradit napište mi na osobní e-mail : vojtisek06@seznam.cz

Odkazy na různé stránky !

On-line herní portály

www.chesscube.com
www.hrajsach.cz
www.sscr.premiumchess.net

On-line partie velmistrů

www.chessbomb.com

LIVE ELO 2700+

www.2700chess.com

Archiv her velmistrů

www.chessgames.com

Šachové oddíly

www.sach.717.cz

Jak se vám líbí mé stránky ?

Výborné (96 | 84%)
Dobré (17 | 15%)
Špatné (1 | 1%)
Doporučuji se šachy naučit dětem a všem,kteří je mohou hrát.Šachy podporují myšlení,proto bych rád a né asi jen já,ale všichni,aby šachy byly jako kroužek na všech školách... Hodně štěstí
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one